ارائۀ قطعات عملکردی برای آئودی R8 و TT RS

0
(0)

آئودی پاسخ علاقه‌مندانی را که خواهان آپشن‌های شخصی‌سازی بیشتری برای مدل‌های R8 و TT RS بودند را با ارائهٔ قطعات عملکردی جسورانه‌ای برای هردوی این مدل‌ها داده است. این قطعات ارتقائات ظاهری و داخلی را برای دو خودروی TT RS و R8 به همراه دارد که ظاهر استاندارد R8 و TT RS را تغییر داده و تأثیر بزرگی بر روی نمای بیرونی هر دو مدل خواهند داشت اما درعین‌حال با بهبود مواردی چون سیستم تعلیق و اگزوز، عملکرد آن‌ها را هم ارتقاء می‌بخشند.

بررسی را با R8 آغاز می‌کنیم که این قطعات جدید ظاهر آن‌را بیشتر شبیه به خودرویی مسابقه‌ای کرده‌اند تا یک ماشین جاده‌ای. به سپر جلوی این سوپراسپرت یک اسپلیتر اضافه شده و باله‌هایی هم در طرفین سپر قرار گرفته است که ظاهری خشونت‌آمیز به خودرو بخشیده‌اند. همچنین آئودی برای این سوپراسپرت رینگ‌های مخصوص 20 اینچی مشکی‌رنگ به همراه رکاب‌های اسپرت را ارائه نموده است. در عقب نیز یک اسپویلر فیبر کربنی بزرگ با لبه‌های قرمزرنگ، یک دیفیوزر فوق‌العاده تهاجمی و قطعات فیبر کربنی در طرفین سپر دیده می‌شود.

39 ارائۀ قطعات عملکردی برای آئودی R8 و TT RS

در سمت دیگر TT RS قرار دارد که در قطعات جدید از برادر بزرگ‌تر، قدرتمندتر و گران‌تر خود پیروی کرده است؛ بنابراین در نمای جلویی این مدل هم شاهد یک اسپلیتر، باله‌های کوچک و ورودی‌های هوای جدیدی هستیم درحالی‌که یک دریچهٔ بزرگ هوا نیز روی کاپوت آن نصب شده است. در بخش جانبی TT RS نیز رینگ‌هایی مشابه R8 به همراه رکاب‌های فیبر کربنی به چشم می‌خورند درحالی‌که در نمای عقبی بازهم مانند R8 یک اسپویلر بزرگ، یک دیفیوزر جدید و سر اگزوزهای طلایی مات ارائه شده‌اند. این قطعات که همگی منقش به آرم Audi Sport هستند، آئرودینامیک TT RS را بهبود می‌بخشند.

40 ارائۀ قطعات عملکردی برای آئودی R8 و TT RS


همان‌طور که در بالا اشاره شد، این قطعات عملکردی تنها منحصر به تزئینات ظاهری نیست و شامل قطعات فنی هم می‌شود که در صدر لیست آن‌ها لنت‌های ترمز اسپرت قرار دارند. این لنت‌ها که برای دیسک‌های استاندارد فولادی یا سرامیکی سفارشی قابل انتخاب هستند، دیرتر از نمونه‌های استاندارد تمام می‌شوند. همچنین برای R8 دیسک‌های ترمز تیتانیومی هم ارائه می‌شود. علاوه بر این، در میان این قطعات رینگ‌های 20 اینچی سبک‌وزنی هم وجود دارد که 7.2 کیلوگرم در TT و 8 کیلوگرم در R8 وزن کمتری از رینگ‌های معمولی دارند.

41 ارائۀ قطعات عملکردی برای آئودی R8 و TT RS

در این لیست قطعات، منبع اگزوز تیتانیومی هم وجود دارد که به‌طور سفارشی برای TT RS و R8 ساخته شده است. این در حالی است که قطعات آئرودینامیک بدنهٔ این دو خودرو هم در تونل باد طراحی شده‌اند و موجب افزایش داون‌فورس آن‌ها شده است به‌گونه‌ای که حالا R8 هنگام حرکت با سرعت 330 کیلومتر در ساعت، 250 کیلوگرم داون‌فورس تولید می‌کند که 100 کیلوگرم بیشتر از نمونهٔ استاندارد است. داون‌فورس این خودرو در سرعت 150 کیلومتر در ساعت نیز نسبت به داون‌فورس 52 کیلوگرمی نسخهٔ استاندارد دو برابر شده است.

در داخل نیز غربیلک فرمان هردو خودرو با آلکانترا پوشیده شده و نواری قرمزرنگ در قسمت ساعت 12 آن کار شده است. همچنین امکان سفارش پدال‌های تعویض دندهٔ پشت فرمان CFRP هم وجود دارد اما بدیهی است که این آپشن فقط در نمونه‌های مجهز به گیربکس اتوماتیک S Tronic ارائه می‌گردد. در TT صندلی‌های عقب چندان کاربردی نیستند بنابراین در این پکیج امکان سفارش حذف آن‌ها وجود دارد که موجب کاهش وزن 20 کیلوگرمی می‌شود. آئودی می‌گوید این قطعات عملکردی از اواخر امسال در بازار داخلی آلمان برای فروش عرضه خواهند شد درحالی‌که به دنبال آن چندی بعد در کشورهای دیگر نیز ارائه خواهند شد. همچنین این قطعات عملکردی در آینده برای سایر محصولات آئودی هم ارائه می‌شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با فارما یدک